Избрани Новини
И Италия наложи ограничения на "Street View" на Google
Италианските власти наложиха ограничения на услугата "Street View", след като няколко други европейски държави също ограничиха приложението на Google.
Американският технологичен гигант вече е длъжен да информира за дейността на колите си и да посочва целите, за които ще използва заснетите снимки, пише в изявлението на италианския регулатор.
Google е задължен да публикува на сайта си имената на районите, които ще фотографира, три дни преди да заснема въпросните материали.
Освен това, компанията ще трябва да публикува въпросната информация в най-малко два местни вестника и радиостанции, за да бъдат информирани всички граждани.
Ако не спази нарежданията, Google рискува да бъде глобен със 180 000 евро за нарушаване на италианския закон.
Калифорнийската фирма заснема материали за "Street View" в повече от 20 страни.
Google признаха вчера, че "по грешка" са събрали информация за пароли и лични данни, от безжични мрежи, когато нейни превозни средства са обикаляли около жилищни улици в Лондон, за да правят снимки за Street View.
Активисти, защитаващи личните данни, наричат "грешката" на Google "скандалнa" и британската служба за неприкосновеността на личния живот е започнала разследване.