Избрани Новини
Камерите на КАТ ще търсят коли без "Гражданска отговорност"
До дни камерите на МВР ще могат да се включат в следеното за наличие на валидна застраховка "Гражданска отговорност" за автомобилите, които се движат по пътищата.
Това ще стане, ако в сряда парламентът приеме на второ четене измененията и допълненията в Закона за движението по пътищата, заяви вицепремиерът и вътрешен министър Цветан Цветанов.
Така МВР ще може да провери всяка заснета кола за валидна автозастраховка. "Така поне приходната част при тази проблемна за пазара полица ще бъде увеличена, каза Цветанов. Той потвърди, че правителството има политическата воля да въведе съответните закони и правила, които да пресекат измамите в застраховането и е отворено за всякакви предложения от страна на бизнеса.