Избрани Новини
Б. Борисов: С дипломатите-сътрудници на ДС ще се разделим
„Моето разбиране е, предполагам, че и партията ще го подкрепи, че с тези хора трябва да се разделим, обясни днес премиерът Борисов позицията си по отношение на действащите дипломати, чиито имена вчера бяха оповестени от комисията по досиетата като свързани с Държавна сигурност.
Според него няма логика в една държава да се изпрати човек, за когото ще се знае, че е от бившата Държавна сигурност.
Той ще разговаря днес с министъра на външните работи Николай Младенов във връзка с реакцията на правителството спрямо дипломатите с досие от Държавна сигурност.
„Не случайно, когато сме казвали, че бившата Държавна сигурност е навсякъде и всъщност половината от посланиците ни щом излиза, че са агенти, представяте ли си вътре в страната какво е? Тази яростна съпротива срещу ГЕРБ на всички нива, всички институции и проекти показва, че ние действително сме подценили тежките поражения, които бившата Държавна сигурност е нанесла на държавата. Представете си тези агенти, които са били по - нека ги наречем – западноевропейските страни. Те са работили срещу тях като идеологически противници и представят нашето правителство там, каза още Борисов.