Арестуваха пенсионер на протест срещу ЕВН

Архив Варна

20-03-2011, 23:41

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

С арест на гневен пенсионер приключи вчерашният протест в Пловдив на ВМРО - БМД пред централата на ЕВН

срещу искането на австрийското електродружество за нов скок на цената на тока от 1 юли.

Охраняващите митинга полицаи щракнаха белезниците на Васил Владиков, след като белокосият мъж изкриви с шутове ламарините на синьо служебно “Рено” на ЕВН и започна да обръща кошчетата по тротоарите, за да запречи с тях движението по ул. “Генерал Заимов”.

Сблъсъкът стана, докато воеводите от ВМРО с лидер Красимир Каракачанов пееха химна и палеха димки с цветовете на националния трибагреник. Митингът бе доста рехав и събра едва 100-тина симпатизанти и членове, които разпънаха огромен транспарант с надпис “Държавата гние - проблемът сте вие!”. Протестиращите развяха червено-черни знамена и заскандираха “Мафия”, “Мародери”, “Спрете геноцида срещу българите” и “България”. Воеводите призоваха правителството да притисне монополистите и ДКЕВР да върнат цените на тока до нивата им отпреди януари 2011 година.

Още един екшън с полицаи и протестиращи имаше вчера. Той бе в Търговище, където униформените спряха митинг срещу горивата с мотива, че е незаконен.