Първа кръв за “Петрол”

Архив Варна

02-04-2011, 10:25

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

Продължаващата вече 9 месеца битка  за "Петрол" взе първа жертва,

пише "Стандарт". След канонадата от закани и съдебни хватки се стигна и до счупена ръка. Охранителят на централната сграда на компанията на столичния бул. "Черни връх" 43 Ивайло Кирилов от два дни е с гипс. В амбулаторния лист и съдебномедицинското удостоверение пише, че гардът е със сериозна контузия на дланта на лявата ръка. Според него травмата е причинена от собственика на 47.5% от акциите на "Петрол" Денис Ершов. Инцидентът станал около 4:30 ч сутринта на 31 март. Тогава Ершов, зет му Арарат Кедилери и още двама непознати за охранителя поискали да влязат в централата. Ивайло Кирилов пуснал Ершов и Кедилери, но отказал достъп на непознатите, позовавайки се на заповед на изпълнителния директор на "Петрол" от 3 януари 2011 г. В този момент Ершов започнал да буйства. Литовецът хванал за врата колегата на Кирилов - Христо Цветков, и започнал да го души, а след това го бутнал назад. В същото време изритал Ивайло Кирилов в ръката, от което са били нанесени и травмите. Налетял и на други двама охранители от фирмата ВТА. Най-тежко пострадал Кирилов, който е завел жалба срещу Ершов в столичното Четвърто РПУ. Според съдебната медицинска експертиза травмите по лявата ръка са получени вследствие на удари със или върху твърди предмети в областта на палеца и дланта на лявата ръка и може да бъдат получени по описания от Кирилов начин.
Битката за "Петрол" започна в средата на миналата година, когато Денис Ершов внесе тъжба до прокуратурата. В нея той посочва, че Събев го е представлявал незаконно на заседание на надзорния съвет на компанията. Пред медиите Ершов заяви, че Събев е загубил 170 млн. евро на фирмата. "Нееднократно съм казвал, че той (Ершов - бел.ред.) се нуждае от лечение", отговори тогава Събев.
През октомври 55 служители по регистрацията в Търговския регистър към Агенцията по вписвания изпратиха сигнал до премиера Бойко Борисов, че новата шефка Виолета Борисова им оказва натиск във връзка с "Петрол". Тя им наредила "да се работи до вписване на всички актове и заявления по партидата на "Петрол холдинг" АД. Служителите отказали, защото Варненският окръжен съд е спрял вписването на промени в ръководството на "Петрол холдинг" АД до приключване на спора кой кой е в управлението.