България размаза Люксембург на старта на Европейското по баскетбол

21-07-2011, 21:24

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Най-резултатен за трикольорите беше Павлин Иванов с 22 точки, Алекс Симеонов добави 16, а Тенчо Тенчев се отличи с "дабъл-дабъл" - 14 точки и 13 борби.

Националният отбор на България за юноши до 18 години стартира по най-добрия възможен начин участието си на Европейското първенство в Дивизия В, след като тази вечер в първия мач от програмата на турнира във Варна се наложи над Люксембург с категоричното 106:59.

Срещата започна по превъзходен начин за възпитаниците на Любо Минчев, които демонстрираха класата си и без проблеми поведоха с 13:0 след пет минути игра, като не оставиха никакъв шанс на съперника си. До края на първата четвърт младите „лъвчета” не позволиха голямата разлика да доведе до отпускане и авансът на България скочи на 20 точки – 25:5.  До почивката ситуацията на терена не се промени и българите без проблем поддържаха аванса си, който беше 21 точки – 49:28 след 20 минути игра.

През второто полувреме старши-треньорът на родните национали Любомир Минчев пусна в игра и голяма част от резервните си играчи. Въпреки това, българите продължиха да доминират, като разликата нарастваше с всяка изминала минута и последния съдийски сигнал прозвуча при 106:59.