Беларус пропусна да разгроми България в контрола

11-08-2011, 00:35

Националният отбор

"Трикольорите" загубиха от Беларус с 0:1, като свен попадението домакините удариха и цели четири греди, които спасиха тима ни от мизерна, но напълно заслужена разгромна загуба.

Националният отбор на България по футбол направи поредния си слаб и срамен мач, след като загуби само с 0:1 при визитата си на Беларус в приятелска среща.

Освен попадението домакините удариха и цели четири греди, които спасиха тима ни от мизерна, но напълно заслужена разгромна загуба.

Домакините започнаха вихрено двубоя и още в десетата минута Воронков бе близо до гола след страхотен шут извън наказателното поле, но топката срещна гредата. В 33-ата резултатът вече бе открит, след като Верховцов засече с глава центриране от корнер, но Стояноя изби с блестящ рефлекс. Кълбото, обаче, стигна до Кисляк вдясно, който почти от аутлинията промуши топката в мрежата на „трикольорите“.

Пет по-късно Беларус бе близо и до второ попадение, след като при нова отлична атака и триходова комбинация, топката е свалена с гърди на Мартинович, който оставен непокрит, очи в очи с Владо Стоянов, отправи страхотен шут, но стражът на Шериф успя да избие кълбото в напречния стълб. При тази ситуация Иван Иванов действа много заблудено, след като покри цели трима футболисти на съперника.

След почивката играта на тима на Лотар Матеус стана малко по-добра, но това общо взето с нищо не затрудни вратаря Юри Жевнов. В 60-ата минута Сергей Кисляк беше близо до втория си гол в мача, след като отправи бомбен изстрел, но за щастие топката попадна в дясната странична греда на Владо Стоянов.

До края на срещата нашите се опитаха да заиграят малко по-нападателно, но бяха страшно беззъби, докато домакините при малко повече концентрация можеха да спечелят и по-убедително. В последните секунди играчите на Щангер нацелиха и четвърта греда. След фрапантна грешка на Попов, Пуцило се подигра със защитата на България и опита много красив удар, който, обаче попадна в сглобката на вратата.

В крайна сметка, обаче, след 1:0 Беларус сложи край на негативната си серия от три поредни поражение срещу България и спечели първи успех в историята си над нашия тим.

Състави:

Беларус: Жевнов, Кулчий (46 Драгун), Калачьов (90 Ситко), Юриевич (46 Нехайчик), Мартинович, Трубило, Шитов (46 Жевнерчик), Кисляк, Воронков, Пуцило, Верховцов

България: Вл.Стоянов, Бандаловски (76 К.Стоянов), Иванов, Бодуров, Занев (46 Манолев), Ив.Стоянов (46 Генков), Янков (84 Попов), Маркиньос (66 Н.Димитров), Георгиев, Делев (46 Миланов)