Девня удари Нови пазар в контрола

11-08-2011, 12:37

bgfutbol.com

Попаденията за домакините реализираха Живко Бояджиев и юношата на Спартак - Мануел Манолев.

Девня победи с 2:1 Ботев (Нови пазар) в контролна среща, играна на стадиона в Повеляново.

Наставникът на тима от „долината на химията” Николай Кателиев пусна в игра два състава, които си разделиха по едно полувреме.

През първите 45 минути Кателиев излезе с основните си футболисти, които тотално надиграха съперника и на бързо поведоха в резултата с 2:0.

През втората част в игра се появиха нови 11 момчета, с което играта се изравни.

Предвид младите и без опит играчи, които използва наставникът, Ботев успя да върне едно попадение, което се оказа и последно в тази среща.

„Играхме много правилно през целия мач. Както вкарахме 2 гола през първото полувреме, така можеше и да са 5, но пропуснахме много. В другия състав, който използвах, има много неопитни футболисти, от които обаче съм доволен, независимо, че допуснахме гол”, каза треньорът на Девня Николай Кателиев.

„В момента с отбора тренират 36 футболисти, като до началото на сезона трябва да останат най-много 26”, каза още Кателиев.
В събота от 18 ч. девненци гостуват на Шумен в последната си проверка преди старта на новия сезон в Североизточната В група.