МФК Варна стъпи на криво срещу норвежците

13-08-2011, 22:02

© ВАРНАУТРЕ.БГ

Варненци загубиха с 3:5 от Норвегия в турнира за Купата на УЕФА

Шампионът на България по футзал МФК Варна имаше огромен малшанс при старта си в предварителния кръг на турнира за Купата на УЕФА срещу норвежкия първенец Вегакамератене и отстъпи с 3:5 в група "Д".

В зала "Владислав" пред своя публика момчетата на Борис Трендафилов поведоха заслужено в резултата след гол на Георги Герасимов (8,50), но само минута по-късно Овесен (9,45) изравни, а Солем от дузпа (13,57) даде преднина на гостите.

Една от звездите Бойчо Марев моментално върна статуквото още в следващата атака (14,25). Варненци тръгнаха към пълен обрат, но пропуски ги лишиха от такъв, както и гредата, която спаси гостите след удар на Герасимов. Изнервени от пропуските, българите получиха цели пет жълти картони, но въпреки това владееха инициативата и търсеха трети гол.

Втората част започна, както свърши и първата - с преса на момчетата на Иванов, но норвежкият вратар Ракваг спасяваше всички удари.

Така, неписаното правило във футбола, че не вкараш ли, ще ти вкарат, стана факт. В рамките на четири минути Кристиян Клаусен, Солем с втори гол и Ян Аре Клаусен дадоха комфортна преднина от три гола за гостите, показали страхотна успеваемост пред противниковата варта.

Бойчо Марев намали на 3:5 след хубава комбинация. Един от лидерите на тима бе близо и до хеттрик първо със страхотна задна ножица, а след това и от бялата точка, но пропусна дузпа след слаб удар в Ракваг три минути преди края. Въпреки че последните шест минути варненци играха без вратар почти през цялото време и създаваха положения, не успяха да върнат нов гол , а в последните секунди и Благовет Марев се контузи.