Динамо излъга Литекс в Ловеч

18-08-2011, 21:45

PFCLITEX.COM

Шампионът на България може да се надява само на чудо в украинската столица, за да продължава в следващата фаза.

Отборът на Литекс загуби шансове за класиране в групите на Лига Европа, след като претърпя поражение с 1:2 при домакинството си на Динамо Киев в първия мач между двата състава.

По този начин шампионите могат да се надяват само на чудо в украинската столица, за да продължава в следващата фаза.

Срещата започна изключително неприятно за ловчанлии, след като още в шестата минута Попов намери Милевский в наказателното поле, след което нападателят премина стража на домакините и бе препънат и последва дузпа за киевчани. Милош Нинкович с лекота реализира от бялата точка и даде аванс на своя тим. Малко след това Юсуф отблизо можеше да удвои, но за щастие защитникът стреля в аут.

В 11-ата минута бе първият удар в актива на „оранжевите“, след като Мирасема шутира диагонално отляво, но Шовковский спаси. 120 секунди по-късно Кодо свали кълбото към Христо Янев, който овладя на гърди и със страхотно воле прати топката в горния ляв ъгъл на украинската врата.

В 20-ата минута Бодуров засече с глава центриране на Янев, но не улучи вратата на гостите. До края нямаше повече чисти положения и почивката дойде при 1:1. Най-спорната ситуация през тази първа част бе в добавеното време, когато Михаил Кукулакис не показа втори жълт картон на Роман Еременко за груб фаул срещу Янев.

След почивката момчетата на Юри Сьомин станаха много по-активни и в 61-ата минута Ярмоленко пропусна сам срещу Баривиера. 180 секунди по-късно Янев отново пробва изстрел от двайсетина метра, но този път Шовковский изби в корнер. Последваха и шутове на резервите Георги Миланов и Светльо Тодоров, но до попадение не се стигна.

По-опитният тим на Динамо изчака своя миг и в 77-ата минута Милевски намери Еременко в пеналта, а финландецът подаде точно към Идейе, който с глава матира защитата на Литекс. В последните секунди Аруна можеше да довърши българите, но Баривиера с върха на пръстите си успя да избие в корнер.