Черно море излъга Ботев във Враца

20-08-2011, 20:03

© ВАРНАУТРЕ.БГ

Единственото попадение в срещата реализира влезлият като резерва юноша на клуба Румен Николов.

Отборът на Черно море записа трета поредна победа от началото на сезона в А група, след като надделя с 1:0 при гостуването си на новака Ботев Враца на стадион „Христо Ботев“.

Единственото попадение в срещата реализира влезлият като резерва юноша на клуба Румен Николов. С този гол Румбата показа, че не е футболист за резервната скамейка на Черно море.

През първата част домакините определено бяха по-добрият отбор, но нападателите Данчев и Костадинов не успяха да се разпишат от нелоши ситуации за гол, стреляйки неточно.

Малко след почивката Атанасов бе намерен от Паломино и отправи опасен шут, но Павел Станев изби. Срещата продължи да бъде по-интересна във второто полувреме и логично падна и попадението. В 85-ата минута Дончо Атанасов центрира отляво, Станев излезе неразчетено и бе прехвърлен, топката попадна в Румен Николов, който от няколко метра без проблеми вкара в опразнената врата.

Така „моряците“ запазиха първото си място в класирането, след като вече имат девет точки, докато врачани остават с 3 в средата на таблицата.

Състави:

Ботев: Станев, Куанг, Ванков, Альошев, Дениран, Чалъков (79 Николов), Ценовски (60 Ненем); Коконов, Валериев, Данчев (54 Мечев), Костадинов

Черно море: Пиргов, С.Александров, Ал.Александров, Р.Колев, Янев, Капитанов (65 Ратников), Илиев, Камазола, Атанасов, Божилов (84 Николов), Паломино (76 Манолов)