Дадоха ЦСКА на банка

Спорт

08-10-2011, 15:10

Снимка:

sportline.bg

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Собственикът на клуба тегли 17 млн.заем

Първа инвестиционна банка на практика е новият собственик на ЦСКА. Притиснати от невъзможността на част от общините да си платят авансово почивстването на боклука, хората от собственика на клуба - "Титан", са се принудили да теглят кредит от 17 милиона лева!

Заемът е обезпечен с част от акциите на ЦСКА, а така също и единствения актив на клуба - футболистите. За тяхното оценяване е изполван мениджър-експерт. Така на практика при следващата оферта към Спас Делев за над 1 милион лева, "червените" са длъжни да го пуснат на момента, защото такова е споразумението с ПИБ.

Кредитната институция вече веднъж спаси мира в ЦСКА. Преди година и половина Цеко Минев, който при Илия Павлов беше в Надзорния съвет на ЦСКА, отпусна отново сериозен кредит на боклукчиите. Тогава в договора беше вмъкнат и БФС, като гарант, че постъпленията на ЦСКА от евротурнирите и телевизионни права ще отидат за погасяване на дълга.

При новата ситуация, ако "Титан" е в невъзможност да покрива задълженията си, то акциите на Праховеца и Гърнето ще станат собственост на ПИБ.