Избрани Новини
Скандален съдия закла Черно море в Разград
За първи път в историята на футбола присъстващите на двубоя между „моряците” и Лудогорец видяха авантаж при излязла топка в тъч
Двубоят започна ударно за „моряците", които пропуснаха да открият резултата още в самото начало, след като имаха две чисти положения за гол. В 20-ата минута след една изритана топка в половината на Черно море централните защитници на „моряците" заспаха пред пеналта и нападател на домакините успя да овладее коженото кълбо и да реализира с плътен удър от точката на дузпата. След това попадение разградчани се прибраха в собствената си половина и разчитаха на контраатака. Веднага след гола на домакините съдийското трио на терена ужаси скамейката на гостите с поредица от комични отсъждания. Първото формално нарушение на правилата бе, след като главният рефер даде авантаж при излязла топка в тъч, нещо, което никой от присъстващите на стадиона не е виждал до този момент. След като топката излезе повече от метър от страничната линия, а футболист на домакините с шпагат я върна на терена, страничният съдия маркира ситуацията, но главният рефер даде знак с ръка играта да продължи.
През втората част комичните ситуации валяха една след друга. В 50-ата минута след изпълнение на корнер Атанас Илиев с глава вкара топката в мрежата на домакините от малкия пеналт, а страничният рефер вдигна флага за засада, въпреки че при изпълнението имаше играч на близката греда. Само 10 минути по-късно при едно разбъркване в наказателното поле паднал на земята играч на „моряците" стреля по посока на вратата, а футболист на Лудогорец изби топката от голлинията с ръка. Реферът обаче отсъди фаул на играча на „Морето", като никой от присъстващите на стадиона не разбра защо не бе отсъдена дузпа в полза на Черно море, а бе дадено нарушение за отбора от Разград. В 88-ата минута варненци успяха да изравнят резултата, като автор на попадението стана Атанас Илиев.
Въпреки че второто полувреме бе не повече от 20 минути чисто игрово време, тъй като играта се прекъсваше над 10 пъти за оказване на медицинска помощ на играчи на Лудогорец, главният рефер даде само една минута продължение.
Топ Новини