Пристанищните работници призовават да се подкрепи стачката в БДЖ

Мисия Варна

21-11-2011, 16:53

Снимка:

© ВАРНАУТРЕ.БГ

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Стига сме позволявали на хора дошли от някъде, плащали данъците си в други държави, да ни мачкат, тъпчат и се отнасят с нас като с рая, казва в открито писмо  Пенка Илиева - председател на синдиката на пристанищните работници

Призив да се подкрепят железничарите в протеста им, отправи  Пенка Илиева - председател на синдиката на пристанищните работници, чрез открито писмо до всички българи, разпространявано чрез КНСБ и медиите.

"Не че нямат вина - тя е в това, че много дълго време са се оставили да ги лъжат, но богат железничар няма, а всички освободени бивши директори на БДЖ са богати и на свобода. Призовавам Ви за достойна гражданска позиция, стига сме позволявали на хора дошли от някъде, плащали данъците си в други държави да ни мачкат, тъпчат и се отнасят с нас като с рая. Не позволявайте на никоя партия да се възползва от нашето недоволство - те всичките заедно са виновни, те всичките както е казал Алеко Константинов са „ МАСКАРИ". Нека да бъдем заедно, за да сме силни, за да защитим достойнството си и докажем, че в България има гражданско общество", акцентира Илиева.

В откровението си тя разказва, че не е допускала, че бленуваната демокрация за нейното поколение на петдесет годишните, която бе дадена на тепсия, за двадесет години сме разрешили да бъде превърната отново в диктатура.

"В паралел на това, което правят арабите и с кръв се мъчат да си я извоюват, нашето бездействие е срамно. Стига са ни заплашвали със Европа. Тя Старата Европа никога няма да ни приеме, не заради народа, а заради новобогаташите и управляващите ни. Богатствата в Европа са процес от столетия, а на нашите богаташи са натрупани за двадесет години - мръсни пари от ДДС, от масови и касови приватизации, от странни концесии и продажби. В Европа не обичат парвенютата, а нашите са такива.

През тези двадесет години се нагледахме на най - абсурдните погазвания на основните закони в България: Конституцията - която би трябвало да ни гарантира достоен живот и Кодекса на труда - който би трябвало да ни гарантира достоен труд. С лека ръка министър Дянков зачеркна от 1 до 60 чл. на Кодекса на труда, въпреки, че в чл. 1 от същия четем: „ Този Кодекс цели да осигури свободата и закрилата на труда, справедливи и достойни условия на труд, както и осъществяване на социален диалог между държавата, работниците, служителите, работодателите и техните организации за уреждане на трудовите и непосредствено свързаните с тях отношения", пише още в писмото председателят на синдиката на пристанищните работници.