Черно море се класира за полуфиналите за Купата на БФС

24-11-2011, 09:19

chernomorepfc.bg

Попаденията за „моряците" реализираха Кадир Кадир - през първата част, и Александър Попов през второто полувреме.

Юношеската школа на варненския Черно Море за пореден път доказа, че е една от най-добрите в България.

Във вторник юношите старша възраст на „моряците“ се класираха безпроблемно за полуфиналите в турнира за Купата на БФС, като примера им последваха и родените през 1996г. млади надежди с наставник Иван Николов. Te също преодоляха 1/4-финалната фаза, след успех с 2:0 у дома над Векта (Пловдив). През първото полувреме на двубоя игран на терена на Спортен комплекс „Черно Море“ под Аспаруховия мост, варненци бяха абсолютни господари на терена и след няколко пропуска, успяха да поведат в резултата, като точен бе Кадир Кадир. След почивката „моряците“ продължиха да са по-дейния от двата отбора и съвсем логично стигнаха до второ попадение дело на Александър Попов. В последните 15-на мин. гостите от Пловдив се опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да намерят верния път към вратата пазена от Атанас Найденов. След двубоя наставника на Черно Море – Иван Николов заяви за клубния сайт, че е доволен от победата и себераздаването на своите футболисти, които напълно заслужено продължават напред.