С 9 души Черно море удържа 1:1 на Славия

28-11-2011, 16:28

livesport.bg

Два червени картона и дузпа не стигнаха на славистите да спечелят 3 т. срещу „моряците”

Отборът на Черно море завърши есенният полусезон с равенство 1:1 срещу Славия.

Момчетата на Стефан Генов поведоха в резултата чрез венецуелеца Ермес Паломино, след асистенция на капитана Жоро Илиев. През втората част, след спорна дузпа "белите" успяха да изравнят резултата. За нарушението срещу Николай Божов директен червен картон получи Александър Александров, а в 80-ата Росен Колев също бе изгонен за червен картон. Това обаче не се оказа достатъчно за футболистите на Славия, които не показаха класата която е необходима да вкараш гол от игра на „моряците” дори и да са с 9 души.
Срещата започна добре за Черно море, които първи стигнаха до гол. В 36-ата минута след бърза контраатака, Илиев изведе Паломино в стрелкова позиция и перлата от Венецуела вкара третия си гол в "А" група за 0:1.
Футболистите на Славия осъществиха натиск в началото на второто полувреме и това бързо даде резултат. Десетина минути след паузата Божов пропусна на чиста позиция, а главният рефер Таско Тасков показа, че той е бил фаулиран от Александър Александров, след което посочи бялата точка и изгони бранителят на Черно море.
Жуниор хладнокръвно превърна отсъдената дузпа в гол, след който Славия овладя инициативата, но адекватни смени на Стефан Генов не допуснаха да се стигне до хаос в отбраната на гостите.
Десет минути преди края обаче те останаха с девет души на терена, тъй като и Росен Колев получи втори жълт картон.
Бранителят бе последен в отбраната на варненци и спря непозволено, според главния рефер, откъсващия се на скорост Жуниор, заради което видя картонът с червен цвят.
Последваха силни минути на Славия, но отбраната на Черно море отново бе добре подредена и показа защо е допуснала само два гола при шампионатните си визити от началото на сезона.

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Паломино 36'
1:1 Жуниньо 56'

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 20. Димитров, 19. Желев-к, 6. Златков, 18. Филипов, 83. Юруков, 28. Маркес, 33. Иванов, 44. Жуниньо, 7. И. Илиев, 17. Божов;
Резерви:12. Петров, 8. Борносузов, 35. Молдованов, 10. Попара, 77. Пеев, 2. Том, 11. Василев;
Старши треньор: Мартин Кушев;

ЧЕРНО МОРЕ: 26. Пиргов, 17. Андреев, 15. А. Александров, 55. Колев, 19. Попов, 5. Камазола, 21. Г.Илиев-к, 8. Атанасов, 14. Божилов, 10. Манолов, 9. Паломино;
Резерви:1. Денчев, 16. Петков, 23. Симеонов, 24. Марчев, 30. Капитанов, 90. Николов, 20. Лазаров;