Избрани Новини
Синдикатите се готвят за нов протест
05-12-2011, 08:14
Снимка:Кристина Баракова-Албу© ВАРНАУТРЕ.БГ
Автор:ВарнаУтре
Синдикатите очакват президентът Георги Първанов да наложи вето над гласените промени в пенсиите
Според президента на КНСБ Пламен Димитров вдигането на годините няма да реши проблема с дефицита в осигурителната система.
“Ние сме написали и предложили на премиера осем мерки, можеше да бъдат много повече. Работещи мерки, които да вкарат допълнителни приходи в системата на НОИ. Сивата заетост се разраства, там има огромни обороти. Твърди се, че са около 30 млрд. лева. Драстично намаляват заетите лица. Не се правят усилия да се събират вноските от работещите в сивия сектор”, каза Пламен Димитров пред БНР. Според него смешно и абсурдно било твърдението на Симеон Дянков, че това е единствената пенсионна реформа през последните 15 години.
Синдикалистът очаква президентът Георги Първанов да наложи вето над гласените промени в пенсиите. Лидерът на КТ “Подкрепа” Константин Тренчев допълни, че “всички министри, с малки изключения, са притиснати от финансовия министър и правят каквото им се каже”. Според него Симеон Дянков объркал всичко още в началото, когато тръгнал да ни вкарва в еврозоната и спрял парите на бизнеса.