Черно море постигна пета победа НБЛ

11-12-2011, 10:08

ВАРНАУТРЕ.БГ

Варненци победиха Черноморец Бургас с 84:67

Баскетболистите на варненския Черно море победиха Черноморец Бургас с 84:67 в мач от 9-ия кръг на Националната лига игран в зала Христо Борисов във Варна.

С този успех тимът на Любо Минчев записа своята пета победа в шампионата. Домакините започнаха да трупат преднина още в началните минути и след първата четвъртина водиха с 23:16. Варненци увеличиха аванса си до края на първото полувреме след което вече водиха с 45:28. Гостите от Бургас се опитаха да се върнат в мача, намалявайки пасива си до 6 точки 10 минути преди края - 53:59. В заключителната част обаче Черно море бе тотален хегемон на игрището и стигна до крайния успех с 84:67. Поредния си дабъл дабъл за варненци направи националът Сашо Янев, който завърши с 20 точки и 11 борби, а Васил Кьосев и Георги Давидов завършиха 13 и 12 точки. За Черноморец Димитър Рошманов вкара 17 точки, а Кирил Павловски завърши с 15 точки и 11 борби.