Спартак катастрофира в Пловдив

15-12-2011, 10:34

АРХИВ

Марица удари варненки с 3:1

Спартак Интерком Груп завършиха годината със загуба при гостуването си в Пловдив на местния Марица с 3:1 гейма (28:30, 25:19, 25:9, 25:18). Домакините започнаха мача силно и бързо поведоха със 7:2. Това обаче не отказа гостенките и със самоотвержена игра във всички елементи те постепенно намалиха разликата и успяха да изравнят при 10:10. Варненки дори поведоха с 2 точки, като задържаха тази преднина до второто техническо прекъсване. Марица си върна контрола в гейма и отново излезе напред като достигна до геймбол при 24:21. Със серия от сервиси на своята капитанка Виктория Викторова Спартак не само изравни, но и поведе с 25:24. Оттук нататък битката за всяка точка стана изключително оспорвана, получиха се още обрати в резултата, но в крайна сметка гостенките надделяха с 30:28 и поведоха в мача. Много силен гейм направи Деница Димитрова, която имаше страхотни изяви и в нападение, и на блокада, и в защита. След това неочаквано начало на мача, варненки влязоха силно и във втория гейм, повеждайки с 8:5 при добра игра на Викторова. Марица изравни при 9:9 и дори поведе с точка, но отново допусна момичетата на Пламен Николов да излязат напред с 15:12. Резултатът отново бе изравнен при 18:18. С влизането в игра на разпределителката Анелия Минчева, се разигра и капитанката на Жълтите Диана Малинова и домакините доминираха до края на гейма, спечелвайки го с 15:19. В третата част надмощието на момичетата на Иван Петков бе тотално. Те поведоха с 8:4 на първото техническо прекъсване, с 16:7 при второто, а с добре насочена атака по диагонала Бояна Андреева затвори гейма при 25:9. Разгромът в третата част не отказа Спартак да търси нещо повече в четвъртата. Гостенките поведоха с 10:7, но усилията им стигнаха дотук. Марица изравни при 10:10, дръпна с 16:12, за да дойде асът на Анелия Минчева, с който пловдивчанки приключиха спора при 25:18.