Националите по футзал катастрофираха в Италия

16-12-2011, 09:53

АРХИВ

Момчетата на Венко Иванов паднаха от Румъния с 0:3

Българският национален отбор по футзал започна със загуба в квалификационната напревара в група „2” за Мондиал 2012 в Тайланд.

Момчетата на Венко Иванов бяха разбити с 0:3 от Румъния в сицилианския град Калтанисета.
Българите бяха без трима от най-добрите си футболисти - братята Бойчо и Благовест Мареви и Георги Герасимов, които не заминаха със своите съотборници за Италия. Това видимо се отрази на „лъвовете”, които преди месец спечелиха първата си квалификационна група и се класираха за тази фаза именно с тях тримата в титулярната петица.
Северните ни съседи категорично надиграха родните футболисти и заслужено стигнаха до този успех. Въпреки това при малко повече късмет българите можеха да не допуснат гол секунди преди края на първата част, което ги накара да си сменят тактиката. Разван Раду откри в 19-ата минута, а капитанът Габриел Добре удвои и прекърши нашите в 31-ата минута. Флорин Матей пък оформи крайното 3:0 за Румъния две минути преди последния съдийски сигнал.
България излезе в състав, съставен от варненските отбори: Костадин Иванов, Виктор Викторов, който бе и капитан, Борис Трендафилов, Даниел Димов и Явор Софрониев. Втората четворка бе тази на Левски София-Запад: Станислав Василев, Делян Койчев, Даниел Несторов и Ангел Тодоров.
Отборът на „трикольорите” имаше едва три удара в противниковата врата и 10 извън нея и съвсем заслужено завърши първия си мач без отбелязан гол.
Днес България излиза срещу домакина Италия във втори мач от групата. „Скуадра адзура” надви с 5:2 Полша в първата си среща. Италианците са бронзови медалисти от последното световно първенство в Бразилия през 2008 година. На 18-и момчетата на Венко Иванов завършват участието си срещу Полша.