Избрани Новини
Средно харчим по 249 лв.за коледни подаръци
20-12-2011, 08:35
Снимка:Кристина Баракова-Албу © ВАРНАУТРЕ.БГ
Автор:ВарнаУтре
ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА: Най-интересното от вестник "Новинар" на 20 декември
показва проучване на компания за картови разплащания у нас, съобщава „Новинар”. Според данните над 70 на сто от хората ще изхрачат толкова пари, колкото и миналата година. Около 30 процента от тези, които са участвали в проучването, са отговорили, че ще разполагат с между 100 и 200 лева за коледна изненада на любимите същества.
Тенденцията е мъжете да са по-щедри. Средно те оставяли в магазините около 280 лева, докато жените около 222 лева. Това не било случайно. Представителките на нежния пол двали по-малко пари, защото обикаляли повече и намирали подаръците на много по-ниски цени, докато мъжете не искали да губят време и вземали от първото място, съобщиха от компанията за разлащания.
Най-продавани и тази година остават дрехите, играчките и козметиката. Освен тях на голяма почит са и таблетите, персоналните компютри и телевизорите. Тази Коледа се очаква по-голям процент клиентите да пазаруват с дебитните си карта, а не с пари в брой, както правеха досега.