Съдът намали наказанията на двама провинили се шофьори

Мисия Варна

22-12-2011, 17:59

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Мъжете са осъдени заради шофиране под влиянието на алкохол.

Шофьори, които са карали с над 1,2 промила алкохол в кръвта, се споразумяха с Варненския районен съд, след като получиха одобрение в две бързи производства.

Изпитателен срок в рамките на 3 години, вместо 10 месеца лишаване от свобода получи 57-годишният Х. Мазлъмов. Мъжът е изправен пред съд след като на 5-ти декември тази година във Варна е управлявал “Фолксваген голф” с 3,30 промила алкохолна концентрация.

За нарушението на водача било установено след причиненото от него пътно-транспортно произшествие с незначителни щети. Той бил подложен на тест с дрегер, който отчел фрапантното количество алкохол. Мъжът е бил лишен от право да шофира в продължение на 1 година и 9 месеца, но въпреки това е шофирал в нетрезво състояние след влязла в сила присъда. Преди две години той получил присъдата за управление на автомобил след употреба на алкохол.

На 37-годишният Д. Христов съдът постанови наказание „пробация”. Той трябва да изпълнява два пъти седмично в продължение на 1 година и половина задължителните пробационни мерки, като освен това се лишава и от правоуправление на МПС за срок от 14 месеца.

Мъжът се явява пред съда след като на 6 декември тази година, в ранните сутрешни часове е управлявал лек автомобил ”Мазда” по бул. „8-ми приморски полк” с 3,05 промила алкохолна концентрация. Споразуменията по двете производства влизат в сила веднага.