Черно море гони втора победа срещу Балкан

29-12-2011, 10:59

ВАРНАУТРЕ.БГ

В първата среща варненци спечелиха със 73:59 след уникален обрат и уникална серия от 26:0 във Варна

Днес от 18 ч. в Ботевград баскетболистите на Черно море излизат за втори успех над Балкан в настоящия шампионат.

Всички фенове на варненския клуб могат да наблюдават предстоящия двубой в сайта Sportmedia.tv. Припомняме, че в първия сблъсък между двата отбора бе 12 ноември във Варна. Тогава домакините спечелиха със 73:59 след уникален обрат и уникална серия от 26:0. Двубоят започна с много ниска резултатност като след 10 минути игра гостите водиха с 13:11, а на полувремето авансът им стана 7 точки - 31:24. Той се запази след третата четвъртина, в която двата тима си вкараха по 20 точки, а осем минути преди края Балкан дръпна с цели 11 за 56:45. Оттук тимът на Любомир Минчев се преобрази и направи уникална серия от 26:0, с която доведе нещата до 71:56 в своя полза, и си подпечата крайния успех с 14 точки разлика - 73:59. Най-резултатен за победата тогава бе националът Александър Янев с 16 точки (7 борби), Милчо Борисов добави 15 (8 борби), а Пламен Алексиев завърши с 12. За Балкан Станимир Маринов вкара 12 точки, а Любомир Лилов реализира 11.