Избрани Новини
Пироманът от Аксаково остава зад решетките
Георгиев и съучастникът му се разследват за палежа на "Фиат Пунто" и "Ленд Роувър", собственост на семейство от Аксаково.
През миналата седмица на 47-годишния варненец бе определена най-тежката процесуална мярка за принуда "задържане под стража", определена от Варненския окръжен съд(ВОС). Георги Георгиев и Валери Добрев са обвиняеми по досъдебно производство на РПУ Аксаково.
Те се разследват за палежа на "Фиат Пунто" и "Ленд Роувър", собственост на семейство от Аксаково. След полунощ на 30 декември миналата година, двата автомобила бяха подпалени. Бързата работа на съседи и професионализмът на пожарната служба обаче са предотвратили разрастването на пожар в района, който е заплашвал съседен имот на ул. "Слави Дойчев".
През миналата седмица прокуратурата поиска за втория обвиняем по дознанието, Валери Добрев, да търпи втората по тежест мярка за неотклонение "домашен арест", припомниха от пресслужбата на съда. Днес, въззивната апелативна инстанция потвърди всички основания на първоинстанционния съд за определяне на постоянен арест на Георги Георгиев.
Според съда от всички събрани до момента доказателства и самопризнанията на втория обвиняем по дознанието, става ясно че Георгиев е съпричастен към палежа на двата автомобила. Наказание от 3 до 10 години "лишаване от свобода" предвижда закона за това престъпление, което по смисъла на закона се смята за тежко.
Правилен и законосъобразен е и изводът на ВОС, че има опасност обвиняемият да се укрие или да извърши друго престъпление. Георгиев е осъждан два пъти - за измама и за данъчно престъпление. Апелативният съд уточни в своето определение, че твърденията за влошеното здраве на Георгиев, могат да бъдат установени по предвидения от закона ред – със СМЕ, назначена от разследващите органи.
Определението на Апелативния съд във Варна, с което бе потвърден първоначалния арест на обвинения за палежа на два автомобила в Аксаково Георги Георгиев не подлежи на обжалване.
Топ Новини