Бойлер взриви панелка във Владиславово, собственикът загина на място (+)

Мисия Варна

24-01-2012, 10:15

Снимка:

Петко Момчилов © IMPACT PRESS GROUP

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

13:20 Дъщерята и трите внучета на загиналия при взрива варненец ще бъдат настанени временно в къща в района. Блок 303 в момента е без вода, тъй като е повредена инсталацията.

59-годишен мъж загина тази нощ, след като взривил се бойлер срина панелното му жилище в блок 303 в жк „Вл. Варненчик”.

Сигналът, подаден в 3.15 ч днес, е бил за взривена газова бутилка. Полицаите установяват, че всъщност е гръмнал бойлер в апартамент на първия етаж. 59-годишният собственик на жилището е бил затиснат от една от стените в панелката. Той загива на място.

Взривът е нанесъл сериозни материални щети на конструкцията на жилището. 

В апартамента по време на инцидента са били и дъщерята и трите внучета на загиналия. За щастие те не са пострадали.

В момента тече втори оглед на местопроизшествието, съобщават от варненската полиция.

13:20

Дъщерята на загиналия човек и трите й деца още днес ще бъдат временно настанени в къща в района, съобщи районният кмет на Владиславово Неделчо Михайлов. Къщата в момента спешно се ремонтира, за да имат пострадалите покрив над главите си довечера, допълни той. От кметството ще помогнат на семейството с вещи и храни от първа необходимост.

Районният кмет благодари на живеещите в блока, които помогнали при разчистването на разрушеното жилище. В момента се ремонтира и водопроводната инсталация на бл. 303, която е била повредена вследствие на взрива и сградата е останала без вода.