„Баските“ се издъниха в „Конгресна“

01-02-2012, 16:37

АРХИВ

Взеха само гейм на Нефтохимик 2010

Волейболистите на „Черно море-БАСК“ паднаха от „Нефтохимик 2010“ с 1:3 (16:25, 14:25, 25:23, 25:17) в мач от 15-ия кръг на Суперлигата в зала „Конгресна“ днес.

Само 90 минути бяха необходими на бургазлии, за да вземат победата. Те спечелиха първите два гейма с 25:16 и 25:14, като във втория водеха с 12:0. "Баските" биха в третата част с 25:23 и дръпнаха в четвъртата с 5:2, но силите им стигнаха дотук.
"Черно море-БАСК" е на 10-о място, с два мача по-малко от бургаския тим, който е четвърти.
Подопечните на Юли Василев влизат в тежка серия от 5 мача за две седмици. Тази събота варненци гостуват на "Марек-Юнион Ивкони" в Дупница, а в понеделник е отложеният им мач с "Виктория Волей" в Пловдив. След това тимът приема "Ботев" (Луковит) на 10 февруари, а на 15-и във Варна идва ЦСКА за отложената среща от 12-ия кръг. На 18 февруари "баските" гостуват на "Левски Волей" в София.