Спартак 1918 скри топката на румънци на старта на Албена къп

04-02-2012, 15:20

ВАРНАУТРЕ.БГ

Соколите успяха да победят тима от Мангалия Калатис само с 3:2

Спартак 1918 скри топката на Калатис (Румъния) в първия си мач от Албена Къп, но победи само с 3:2.

През първото полувреме подопечните на Румен Димов изнесоха лекция на своя съперник и поведоха с 3:0. В 7-ата минута Ерхан Мехмед наказа грешка на защитата за 1:0, а в 22-рата левият бек Мирослав Начев удвои резултата. Класическата преднина оформи Велимир Иванович в 42-рата минута. Преди това Велe асистира за попадението на Начев. Спартакли играха с лекота, направиха показни комбинации и изтърваха още 3-4 гола.

След почивката Румен Димов направи 9 смени и гостите направиха загубата си почетна с попадения на Лупу (47) и Болат (89). За варненци през цялото време играха Славов и Начев.

Съставът: Славов, Цирков, Илиев, Георгиев, Начев, Желязков, Кателиев, Иванович, Мехмед, Беадиров, Александров (Маринов, Дончев, Димитров, Бижев, Петров, Димов, Христов, Пл.Иванов, Боев).