Евроинс Черно море записа инфарктна победа над Ямбол

04-02-2012, 19:19

ВАРНАУТРЕ.БГ

Варненци надигаха  гостите с 85:83 след кош със сирената

Евроинс Черно море записа инфаркна победа над Ямбол в двубой от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Варненци надделяха с 85:83 в своята зала Конгресна и по този начин изравниха по точки своя съперник като двата тима делят четвърто/пето място. Последната четвъртина бе изключително драматична. В нейното начало Ямбол поведе със 17 точки при 77:60. Моряците обаче не се предадоха и успяха да стигнат до изравняване 19 секунди преди края - 83:83. Двубоят отиваше към продължение, но Пламен Алексиев вкара кош със сирената и така донесе деветата победа на сдвоя тим. Шестима баскетболисти на Черно море завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен е Сашо Янев с 16, а Николай Колев направи дабъл дабъл - 14 точки и 10 борби. За Ямбол Джон Офуегбу вкара 23 точки, а Мартин Дурчев - 20.