Спартак 1918 и Черно море остават без стадиони

Мисия Варна

21-02-2012, 20:04

Снимка:

© ВАРНАУТРЕ.БГ

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

На двата клуба е даден срок до 28 февруари да получат технически експертизи, които да докажат, че козирките са изправни

Стадионите на двата варненски отбора Спартак 1918 и Черно море, рискуват да остана безлюдни, ако съоръженията не се сдобият с технически експертизи доказващи безопаснатоста им.

Общинската комисия отговаряща за сигурността на спортните обекти вчера е инспектирала двата стадиона и е наложила вето те да се ползват. Според контролния орган, съоръженията към момента не са безопасни нито за тренировки, нито за мачове. Проблемът е вкозирките им, за които липсват валидни строителни книжа.

На двата клуба е даден срок до 28 февруари да получат технически експертизи, които да докажат, че козирките са изправни. Ако това не се случи, стадионите хлопват кепенци, дни преди началото на първенството.  

В контролната комисия, проверяваща безопасността на спортните съоръжения има представители на полицията, пожарната, общинската администрация, както и служители на спортното министерство и ДНСК. Именно представителите на строителния надзор са обърнали внимание на козирките.

Забраната наложена от комисията за ползване на стадионите е за да се гарантира, че двата клуба ще направят необходимите технически обследвания. Ако спазят даденият им срок, контролният орган ще ги лицензира като неопасни.