КЗК подхвана „Софарма”

Новините

23-02-2012, 07:28

Снимка:

Nikolay Doichinov | Дневник

Автор:

в.Монитор

Всичко от Автора

Фармацевтичната компания нарушава Закона за защита на конкуренцията, тъй като затворила целия цикъл – от производството на лекарства, през дистрибуцията, до продажбата на едро и дребно.

Комисията за защита на конкуренцията е започнала проверка срещу „Софарма” и „Софарма трейдинг” за монополно положение

в търговете за доставка на медикаменти и медицински изделия в системата на НЗОК и здравното министерство, пише „Монитор”. Разследването на антимонополния орган ще обхване последните 5 години.

Фармацевтичната компания нарушава Закона за защита на конкуренцията, тъй като затворила целия цикъл – от производството на лекарства, през дистрибуцията, до продажбата на едро и дребно. Междувременно вчера здравният министър Стефан Константинов обяви, че до дни кабинетът ще съобщи кой какъв пазарен дял държи в търговията с лекарства и защо на едно място цените на медикаментите са едни, а на друго други.

По-рано през деня със 116 „за”, 3 - ”против”, и 8 „въздържали се” депутатите приеха оставката на шефката на здравната каса Нели Нешева. От ГЕРБ посочиха, че гласуват „за” оттеглянето й, защото се съобразяват с нейната воля. В същото време шефът на групата Красимир Велчев подчерта, че бонусите са един от механизмите за спиране на корупцията.