Избрани Новини
Световните новини в по един абзац: 24-ти април
Какво се случва по света в момента
Северна Корея , обичаен участник в световните дни напоследък, възобнови острата си реторика по отношение на южната си съседка. В поредица от нападки по телевизията пхенянският лидер Ким Чен Ун заплаши да „изпепели за три –четири минути“ южнокорейските врагове с ново, безпрецедентно оръжие.
Поне 80 човека бяха убити вчера в Сирия, където пордължават сблъсъците между режима на Башар ал-Асад и опозиционни групировки. Засега опитите за международно наложено примирие остават сравнително неуспешни, въпреки усилията на ООН.
Египетската компания Natural Gas Holding е прекратила договор за доставка на газ в Израел. Според представители на компанията, причината е, че израелската страна не се е разплатила по сделката. Докато израелците се надяват на американска намеса жителите на Кайро приветстваха решението. Досега Израел получаваше 40% от доставките на природен газ именно от Египет.
Холандското правителство подаде оставка заради обмисляните мерки за съкращаване на бюджета покрай продължаващата в ЕС криза. Кабинета на Марк Рут подаде оставка вчера, след като коалицията, водена от него не можа да постигне съгласие за намаляването на бюджета с 15 милиарда евро.
Днес продължава делото срещу Андерс Брейвик в Норвегия. Основните въпроси в момента са около вменяемостта му. Очаква се той да получи наказание от 21 години, но то може да бъде увеличено, ако съда сметне, че е заплаха за обществото.