ГЕРБ изпълнили мечтите на десните според Борисов

Новините

17-05-2012, 12:17

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Бойко Борисов за разпада на синята коалиция и предстоящите парламентарни избори

В разпада на "Синята коалиция" няма драма, драмата е, че ГЕРБ изпълни всички мечти на СДС и БСП

Това каза премиерът Бойко Борисов  пред Нова телевизия в коментар за решението на ръководството на СДС да се откаже от коалиция с ДСБ за предстоящите парламентарни избори през 2013 г.

Защо го наричате (решението - б. ред.) драма?, попита Борисов. Според него и СДС, и ДСБ са големи партии и всеки от техните лидери претендира, че може да управлява страната. Само мога да ги посъветвам като лидер на партия, че когато се съмняваш в своите сили и търсиш коалиция още преди изборите, не е добре за самата партия. Да се стегнат и да работят, от какво се притесняват, заяви още премиерът.

Борисов отхвърли твърденията на Мартин Димитров, че зад разделението сред десните стои дългата ръка на ГЕРБ.

Лидерът на управляващите разви тезата, че драмата в десницата идвала от факта, че ГЕРБ е изпълни всички техни мечти-да се развали договора "Бургас - Александропулис", да се спре проектът "Белене" , защото е неимоверно скъп, да се наложи финансова дисциплина и да се свали бюджетния дефицит под 2%. Това ГЕРБ дошли и го изпълнили. ГЕРБ изгонил и агентите на ДС от властта. Пак те изпълнили и мечтата на антикомунистите да видят истински реванш, БСП да плачат ида се оплакват всеки ден от това, че някой ги побеждава. Затова сега според него, като отидат на партийните си събрания, десните лидери трябва да кажат, че ще направят нещо, което вече ГЕРБ е направил. Е, как да си изкривят душата, че ГЕРБ са лоши? В кое?, разсъждава премиерът.

ГЕРБ работи за самостоятелно управление, а избирателите ще преценяват как да позиционират партиите по време на избори. Винаги съм казвал, че СДС и ДСБ са наши сестрински партии, по много теми имаме общи позиции, начинът на постигане на целите е различен. Но ме плаши, че снощи Мартин Димитров е бил гост в едно шоу, което открито подкрепя Кунева, заяви още Борисов.