Избрани Новини
Николай Свинаров: Службите за сигурност управляват страната
Борбата за власт и пари преминава през това дали политиката да управлява службите в страната или обратното, каза Свинаров
заяви пред Нова телевизия бившият министър на отбраната Николай Свинаров, цитиран от „24 часа”. Борбата за власт и пари преминава през това дали политиката да управлява службите в страната или обратното, каза Свинаров.
Службите продължават да бъдат изключително безконтролна структура. Нещо повече, в момента сме изправени пред парадокса, че те ръководят и съдебната система, в това число и прокуратурата. В Софийска районна прокуратура голяма част от прокурорите са териториално разпределени в районните управления на МВР, заяви Свинаров. Механизмът на управление трябва да бъде променен. Липсата на контрол на специалните служби води до това, че в една значителна степен те продължават да управляват не само живота на българските граждани, но и първата, втората и третата власти. За това служи информацията, която имат и която използват неправомерно, заяви бившият министър на отбраната.