Евро 2012: Италия изненада европейския шампион

в. Новинар

Всичко от Автора

С невероятна игра Испания и "Скуадра адзура" завършиха наравно на Евро 2012

С невероятна игра Испания и "Скуадра адзура" завършиха наравно, пише днес в. „Новинар”.

Двубоят бе изпълнен с множество положения и пред двете врати, но резултатът беше открит чак през второто полувреме. Резервата Антонио ди Натале откри резултата в 60-та минута, което изведе италианците напред в мача. Но само четири минути по-късно Фабрегас изравни, след като, благодарение на отлично извеждащо подаване на Давид Силва, вкара топката във вратата на Буфон.
Треньорът на Испания Висенте дел Боске постави на вратата Икер Касийяс.

Четиримата в защита за иберийците бяха Алваро Арбелоа, Серхио Рамос, Пике и Жорди Алба. Серхио Бускетс, Чаби Алонсо и Чави Ернандес оформиха халфовата линия, която показа какво представлява атрактивен футбол с множество пасове. Нападението оформиха Давид Силва, Андрес Иниеста и Сеск Фабрегас. Фернандо Торес замени Фабрегас, който през второто полувреме пропиля 3 невероятни шанса и се превърна в големия длъжник на отбора.

Чезаре Прандели заложи на дефанзивна схема с трима централни бранители - Джорджо Киелини, Даниеле де Роси и Леонардо Бонучи. В средата на терена блестеше ветерана Андреа Пирло, който изуми привържениците на „Скуадра” с високото ниво, на което се представи. В нападение играха Антонио Касано, който бе изключително активен, и Марио Балотели. Иниеста бе много близо до откриването на резултата на няколко пъти, но липсата на шанс му попречи да отбележи. Касано бе близо до гола в 33-та минута, но Икер Касияс отрази удара му. Втората част започна със спасяване на Буфон в 50-та минута след изстрел на Фабрегас от 17 метра. Двата гола паднаха един след друг, които само направиха удоволствието от играта пълно, а равенството бе напълно заслужено и за двата тима.

Отборите на Ейре и Хърватия завършиха при резултат 1:3 във втората среща от група "С" в полския град Познан. Двубоят бе доста интригуващ и предложи много емоции на феновете, като изненадващо и двата тима играха отворен и атрактивен футбол. Марио Манджукич отбеляза още в 3-та минута. Шон Сейнт Леджър успя да възстанови равенството, но за кратко. В 43-та минута Хърватия поведе повторно в резултата, благодарение на Никица Йелавич, който по безкомпромисен начин отбеляза. Звездата на Волфсбург отново се разписа с глава, с което направи резултата 1:3 и затвърди убедителната победа на „шахматистите”.