Избрани Новини
ГЕРБ-ер иска кабинетът да преработи доклада си за националната сигурност
След атентата е недопустимо подобен документ да се изготвя „формално".
В края на юли Петров с колегите си от опозицията - членове на комисията за контрол на ДАНС, не подкрепи доклада и препоръча на правителството да го преработи.
„Не може да се говори, че с позицията си бламирам собственото си правителство”, обясни в интервю за Дарик депутатът от ГЕРБ, според когото особено след атентата на летище Бургас е недопустимо подобен документ да се изготвя „формално” и в него да не попадне подадената от ДАНС информация за рисковете.
„В него не попадаше изобщо темата за международния тероризъм, просто темата липсваше”, заяви той и допълни, че това, което ДАНС е следвало да свършат, те са го направили. „В техния годишен доклад анализът, който правят за състоянието на националната сигурност, тази тема по отношение на международния тероризъм, е засегната”, обясни той.
Според него някои от експертите, чиновници в Министерския съвет, просто не си е свършил работата. „За да не тичаме след събитията, необходимо е своевременно, независимо от това кой как ще го изтълкува дали с моето решение аз по някакъв начин заставам срещу това, което е изготвил кабинета. Но аз виждам, че това не е изготвено от кабинета, а е изготвено от хора, които се занимават пряко с националната сигурност. И би следвало да направят една нормална компилация от всичко онова, което идва от Министерски съвет и т.н.”, коментира още пред Дарик депутатът.
На въпрос дали смята, че позицията му ще разгневи Бойко Борисов, Иван Петров отговори: „Премиерът се подписва под много неща. Но важното е по какъв начин и как са му представени”. „Не може ДАНС да подава тази информация, а тя да не попада в годишния доклад на Министерския съвет. това е една сигнална лампичка, за да се избегне от тук насетне формализма. Не може години наред да се пишат едни и същи доклади”, заяви още той
Топ Новини