Дом на края на света

Новините

26-09-2012, 11:08

Снимка:

democraticunderground.com

Автор:

ВарнаУтре

Всичко от Автора

Исландски остров, който можеше да стане собственост на Бьорк

Maлко страни почитат своите артисти.

В повечето случаи те са оплювани, коментирани, сравнявани и рано или късно забравяни. Но Исландия намери оригинален начин да каже „Благодаря" на дамата, която „постави страната на световната карта". Бьорк е може би най-известният артист на Исландия, пише tialoto.bg.

По тази причина правителството ѝ отдаде необходимата почит и уважение, като опита да я дари с малък остров, който се намира на архипелага Вестманаейяр.
През 2000 г. тогавашният премиер на Исландия Дейвид Одсон решава да подари на певицата това райско кътче, откъснато от света. Първоначално тя е искала да си построи там къща, където да има нужното уединение, но вместо това получава целия къс земя.

В крайна сметка Бьорк отказва по редица съображения, а политикът си спечелва куп критики за постъпката си. На мястото все пак има имот – ловна хижа, която съществува от 1953 г. Тя е необитаема... а мястото е определено като „дом на края на света".