Китанов пусна 3 гола в контролата на ПСВ

14-01-2013, 13:15

Varnautre

Вратарят на Черно море не носи вина за попаденията

Вратарят на Черно море Георги Китанов, който от няколко дни е на проби в ПСВ Айндховен, записа първи игрови минути за холандския гранд. Юношата на моряците пази едно полувреме за втория състав на "филипсите" в контрола с втородивизионния Го Ахед Ийгълс. Проверката завърши 4:4, като три от попаденията, инкасирани от ПСВ, бяха именно в мрежата на Китанов. Той замени на почивката Ерик Верстапен при резултат 1:1 и имаше доста работа през втората част. 17-годишният вратар обаче не носи вина за нито един от головете.

Китанов ще тренира с ПСВ Айндховен до сряда, след което се завръща във Варна, където ще очаква решението на холандците. Той остави добри впечатления с изявите си в първите тренировки, но на този етап няма индикации дали ще получи предложение за договор.