20-04-2013, 21:13

Chernomorepfc.bg

varna.utre.bg

"Моряците" на Иван Николов се наложиха с инималното 1:0 в мач от Елитната група

Важна победа постигнаха юношите младша възраст на Черно море в борбата за място в призовата тройка в Елитната футболна група до 17 г. В среща от 20-тия кръг младите моряци сломиха с минималното 1:0 като гости тима на Пирин 2001 (Благоевград), на клубната база в село Покрозник.

През първото полувреме, което премина при поделено надмощие, гол не падна, като варненци бяха по-близо до попадение, изпускайки няколко изгодни положения.

Втората част започна с лек домакински натиск, а благоевградчани стигнаха и до гол, който обаче бе правилно отменен от главния рефер. Моряците засилиха темпото и в 74-ата мин. стигнаха до победния гол, дело на Мартин Костадинов, който засече точно центриране на Николай Николов от ъглов удар. В заключителните секунди на срещата пък стража на гостите Георги Ставрев показа котешки рефлекс и спаси варненци от сигурен гол. След двубоя наставника Иван Николов заяви пред клубния сайт, че е доволен от играта и победата, която пък футболистите посветиха на своя съотборник Стефан Калчев, който е рожденник.

Успехът доближи моряците само на 2 т. от третото място в класирането, заемано именно от Пирин 2001. В следващия кръг Черно море е домакин на Берое.

Съставът на Черно море: Георги Ставрев, Николай Николов, Даниел Димитров, Стефан Иванов (78′ Виктор Цонев), Ангел Стоянов, Александър Йовчев, Александър Попов, Стефан Калчев (76′ Мартин Ванков), Мартин Костадинов, Кадир Кадир (60′ Станко Георгиев), Милен Николов (52′ Антон Славков).