varna.utre.bg

Още по Темата:

Ели Маркес отново преговаря с Черно море

Бергонси и Инканго донесоха победата на "моряците"

Отборът на Черно море победи напълно заслужено тима на Миньор с 2:0 в мач от предпоследния кръг на "А" група. "Моряците" вгорчиха допълнително живота на "чуковете", който изпаднаха още миналия кръг и днес изиграха последния си мач в елита на своя "Стадион на мира". Така догодина за първи път от пет години насам Перник няма да гледа на живо футбол от "А" група. Попаденията бяха бе дело на Еденилсон Бергонси и Брус Иканго през второто полувреме.

Възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо бяха по-активният тима през целия мач и логично стигнаха до успеха, а при повече концентрация можеха да стигнат и до още по-изразителен успех.

През първата част гостите бяха по-активният тим, но опитите им да преодолеят вратаря на домакините Боян Пейков се оказаха несполучливи. Още в 10-ата минута Еденилсон отправи опасен удар от далечно разстояние, но Боян Пейков улови. Малко по-късно отново вратаря на перничани се оказа последна преграда след чудесно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Симеон Райков. Още два пъти Райков се опита да вкара, но стражът бе на мястото си.

В 53-ата минута капитанът Георги Илиев изведе Райков на удобна позиция, но от точката на дузпата бившият играч на Левски стреля покрай гредата. Десетина минути след подновяването на играта обаче логичното се случи и Черно море откри резултата. Еденилсон със страхотен шут от 25 метра по земя заби топката в долния ляв ъгъл на вратата на съперника. В 70-ата минута влезлия като резерва Миро Манолов направи поредния си пропуск през този сезон. Той бе изведен с дълъг пас от Илиев, отправи диагонален удар от 7-8 метра, но Пейков за пореден път в срещата показа страхотен рефлекс.Малко преди края на мача пък Черно море стигна до втори гол. Илиян Капитанов центрира към Иканго, който от границата на малкото наказателно поле вкара с глава.