Автор:

Varnautre

Всичко от Автора

Моряците паднаха с 0:2

Черно море загуби от Локо София във втората си контрола от лятната подготовка. Моряците паднаха с 0:2 в Разлог.Головете за железничарите отбелязаха Маркиньос и Илиян Гаров. За Черно море на вратата започна Георги Китанов, в центъра на защитата си партнираха Росен Колев и Александър Александров, а по двата фланга бяха Сашо Александров и французина Люк Матютю, който кара пробен период. Тодор Паланков и Еденилсон Бергонси действаха като опорни халфове, а пред тях играта на отбора връзваше Георги Илиев. По двете крила нападаха Иван Коконов и Симеон Райков, а на върха на атаката играеше Георги Божилов.

Двата отбора стъпваха здраво на терена, без обаче да разчитат на грубости. В началото Черно море отправи два удара извън наказателното поле чрез Георги Божилов и Георги Илиев, но и в двете ситуации вратарят на Локомотив Валентин Галев успя да избие топката. След четвърт час игра първото си голово положение създадоха и железничарите. От тъч Джереми Родригес подаде на Том, който напредна  и шутира в долния десен ъгъл, но Георги Китанов се разтегна и изби в корнер. Действията на терена се развиваха равностойно, като нито един от двата отбора не успя да наложи осезаем превес. Все пак в 32-ата минута Локомотив откри резултата след отлично изпълнение на Маркиньос. С диагонален шут в горния ляв ъгъл той завърши успешно атака, преминала през Том и Крум Бибишков.

На почивката Георги Иванов смени цялата си защита – Стефан Станчев заигра като десен бек, Мохамед Айнан като ляв, а в центъра бяха Кирил Котев и юношата Слави Сталев. През второто полувреме срещата отново продължи при поделено надмощие. В 57-ата минута Жоро Илиев отправи много тежък удар от границата на наказателното поле, но Галев за пореден път бе на висота. Малко след това капитанът бе сменен от Живко Атанасов, което наложи нови рокади в състава на моряците, а Айнан заигра като полузащитник. В крайна сметка многото смени нарушиха баланса и на двата отбора, които трудно стигаха до голови положения през втората част. Малко преди края обаче, Локомотив реализира второ попадение. Румен Трифонов проби по левия фланг и пусна топката в наказателното поле, където Илиян Гаров я засече в мрежата на Черно море.

Черно море: Китанов, С. Александров (46 – Станчев), Р. Колев (46 – Котев), А. Александров (46 – Сталев), Матютю (46 – Айнан), Паланков (46 – Расим), Еденилсон, Г. Илиев (61 – Атанасов), Коконов, Божилов (61 – Ат. Илиев), Райков (46 – Младенов)

Локомотив Сф: Галев (87 – Кацарев), Родригес (46 – Дюлгеров), Ранджелович (65 – Гаров), Бранеков (87 – Ив. Василев), Трифонов, Том (46 – Гаджев), Махамат (53 – Димитров), Маркиньос (36 – Писаров), Колев (46 – Костадинов), Бибишков (65 – Цанков), Христов (80 – Г. Василев)