Спартак стартира с класика в контролите

17-07-2013, 20:45

Varnautre.bg / АРХИВ

varna.utre.bg

Соколите удариха третодивизионния Суворово с 3:0, след два гола на Беадир Беадиров и Георги Атанасов

Спартак 1918 стартира с победа в първата си контрола от предсезонната подготовка. Варненци надиграха с класическото 3:0 като домакин аматьорския тим на Суворово. Успехът бе дебютен за новия треньор Георги Иванов – Геша, макар да идва в неофициален мач.

Наставникът започна с Радосвет Христов на вратата и пред него централна двойка защитници бяха Митко Бекяров и Калоян Иванов, на левия бек застана Славомир Събков, а на десния – Николай Атанасов. Като дефанзивни халфове оперираха Станислав Желязков – Лъва и Никола Арнаудов, на левия фланг на атаката действаше Беадир Беадиров, а на десния Виктор Митев. Изнесен напред бе Янаки Смирнов, а зад него играта връзваше опитният Диян Кателиев – Катера.

Аут за проверката бяха контузените Ивайло Русев, Игнат Дяманов, Пламен Иванов, Димо Димов и Мурад Салим.

В първите минути двата тима се вкопчиха в здрава битка в центъра на терена. Първият опасен удар към една от двете врати бе на нападателя на Суворово Александър Чукански, който шутира от дистанция, но без успех. В 18-ата минута Диян Кателиев проби отдясно и подаде към непокрития Беадир Беадиров, който финтира вратаря на гостите и на празна врата откри резултата.

Минута след почивката Беадиров покачи на 2:0 с прецизен удар, а само четири минути по-късно резервата Георги Атанасов вкара за класическото 3:0.

В следващата контрола Спартак приема Провадия. Спарингът е в петък от 18:30 часа на стадион „Спартак”.

Съставът на Спартак 1918: Радосвет Христов, Митко Бекяров, Калоян Иванов, Славомир Събков, Николай Атанасов, Станислав Желязков, Никола Арнаудов, Виктор Митев, Беадир Беадиров, Диян Кателиев и Янаки Смирнов.

Резерви: Станислав Вълчев, Александър Краев, Станислав Николов, Никола Найденов, Филип Костадинов, Кристиян Радев, Вилиян Денчев, Десислав Дяков, Георги Атанасов, Иван Маринов и Тодор Вълканов.