21-07-2013, 13:21

Varnautre.bg / АРХИВ

varna.utre.bg

"Моряците" победиха "акулите" с 4:2

Юношите на Черно море, родени 1997 г., победиха с 4:2 своите връстници от Черноморец, в контролна среща играна на изкуствен терен на кампуса "Гнездо на акули" в Бургас. Възпитаниците на Тодор Каменов надиграха по всички показатели бургазлии, като малко след началото на второто полувреме водеха с класическото 3:0. Два гола за "моряците" реализира каращият пробен период при варненци Кристиян Петков, а по един добавиха голмайсторът на набор 1998 г. Валентин Йосков, който през новия сезон ще играе при 17 -годишните, и Николай Минков.

Енвер Дамянов удари греда през първата част, а до почивката "моряците" пропуснаха 3-4 добри възможности за гол. Домакините пък реализираха и двете си попадения от дузпи, първата от които доста спорна.

В събота възпитаниците на Тодор Каменов ще премерят сили с една година по-големите от тях таланти от школата на Черно море, набор 1996 г. с треньор Иван Николов. Между първи и трети август пък Морето ще играе с Лудогорец във Варна.

"В тези контроли използваме различни тактически варианти, за да видим, кой, къде може да играе най-добре", каза за Varnautre.bg треньорът на варненци Тодор Каменов.