Младшата на Черно море удари Ботев в здрав мач

"Моряците" спечелиха с 2:1 във Варна

В един от най-интересните двубои от 2-ия кръг на Елитната група до 17 г., юношите младша възраст на Черно море победиха връстниците си от Ботев Пд с 2:1. Двубоят се игра под Аспаруховия мост. "Моряците" поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Слави Георгиев засече с глава центриране от ъглов удар. Малко по-късно заради спорна засада бе отменено попадение на Минков. Веднага след почивката обаче Стефан Иванов покачи на 2:0, след като завърши отлично заучена комбинация. Канарчетата също имаха своите шансове и след като уцелиха гредата, все пак стигнаха до почетен гол малко преди края. Наставникът на победителите Тодор Каменов заяви, че въпреки отсъстващите четирима национали възпитаниците му са се представили на ниво и съжалява единствено за допуснатия нелеп гол.

"Изиграхме един добър и здрав мач. Доволен съм от себераздаването на всички играчи. Отново обаче показваме слабост при изританите топки. Пак ни вкараха гол от статично положение, както в мача с Берое. Трябва да поработим върху тази наша слабост. Иначе гостите са добър отбор. Имаха своите положения. Мачът може можеше да завърши по всякакъв начин. Хубавото е, че все пак ние вехме трите точки", каза пред Varnautre.bg треньорът на Морето Тодор Каменов.

В междинния 3-и кръг на 21 август варненци гостуват на Славия.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Костадин Георгиев (50-Александър Михайлов), Слави Георгиев, Мартин Ванков, Красимир Крумов, Милен Николов, Емил Илиев, Даниел Димитров, Николай Минков, Стефан Иванов (65-Христо Иванов),Кристиян Петков (60- Николай Николов) (80- Юнуз Юнуз).