10 "соколи" отстъпиха на Дунав

27-10-2013, 16:56

Varnautre.bg / АРХИВ

Спартак отстъпиха на тима от Русе с 0:2

Отборът на Спартак 1918 загуби гостуването си на Дунав Русе с 0:2 в среща от 11-ия кръг на "Б" група. Соколите завършиха мача с човек по-малко, след като нападателят Симеон ганчев бе изгонен за втори жълт картон в началото на второто полувреме.

В 12-ата минута централният Станислав Иванов бе заменен принудително, след като при сблъсък с противников играч получи тежък удар в главата. Футболистът бе откаран в болницата с 4 сантиметрова рана на главата. Има съмнения и за комоцио. Въпреки че соколите се не тренират пълноценно през последния месец, играха на едно добро ниво срещу тима на Дунав. Янаки Смирнов пропусна да изведе варненци напред в резултата, след като получи страхотен пас, но не успя да реализира от изгодна позиция. В 42-ата минута соколите допуснаха да им бъде вкаран гол от пряксвободен удар.

През втората част подопечните на Георги Иванов опитаха да върнат гола, но за втори жълт картон бе изгонен Симеон Ганчев. Виктор Митев пък e бил сменен принудтелно. Беадир Беадиров пропусна най-чистото положение за соколите през второто полувреме. В самия край на двубоя пък бившият футболист на Спартак Владо Каптиев реализира за крайното 2:0.

Съставът на Спартак 1918: Николай Банков, Калоян Иванов, Станислав Иванов (25 - Емил Николов), Джихат Кямил, Виктор Митев (75 - Славомир Събков), Роналд Донев, Станислав Иванов, Георги Короджиев, Янаки Смирнов, Беадир Беадиров, Симеон Ганчев.