Черно море с равенство срещу Славия

08-03-2014, 16:46

© Varnautre.bg / Архив

Моряците изравниха две минути преди края

Юношите на Черно море завършиха наравно 2:2 със Славия в среща от 18-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра под Аспаруховия мост, а попаденията за „моряците” реализираха Мартин Ванков и националът Николай Минков. Това е второ равенство у дома през пролетния полусезон за варненци, които преди две седмици завършиха 2:2 с Берое.

Отборът на Тодор Каменов не започна двубоя концентрирано и още в 7-ата минута допуснаха груба грешка в отбрана от която се възползваха гостите и откриха резултата. Веднага след попадението моряците се активизираха и успяха да изравнят. Николай Минков центрира отляво към Мартин Ванков, който реализира с глава за 1:1. В 27-ата минута футболист на „белите” бе съборен в наказателното поле и главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар, който гостите превърнаха в гола - 1:2. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

През второто полувреме домакините упражниха силен натиск и стигнаха до равенството две минути преди края. Николай Минков реализира с точен удар по диагонала извън наказателното поле.

След равенството варненци остават на 5-то място в класирането с актив от 29 точки. В следващия кръг те гостуват на Верея (Стара Загора).

Съставът на Черно море U17: Валери Вълев, Милен Николов (41 - Александър Михайлов), Мартин Ванков (30 - Слави Георгиев), Давид Дараджански, Стефан Иванов, Даниел Димитров (60 - Костадин Георгиев), Тони Атанасов (70 - Ивайло Петков), Красимир Крумов, Станчо Димитров, Николай Минков, Емил Илиев.