Спартак с поредна загуба в Елитната група

Варна Утре

Още по Темата:

Спартак продължава да мачка в "Б" група

Този път соколите паднаха с 1:2 от Чавдар (Етрополе)

Отборът на Спартак 1918 допусна поредна загуба с 1:2 от Чавдар (Етрополе) в среща от 22-ия кръг на Елитната група до 19 години. Варненци излязоха буквално с нов отбор, който бе съставен от таланти, родени 1996 и 1997 година. Припомняме, че през седмицата цели седем футболисти (набор 1995 г.) бяха освободени заради слабите резултати от началото на сезона.

Домакините влязоха по-добре в мача и в 11-ата минута поведоха в резултат с гол на Даниел Димитров. Младият талант се оказа най-съобразителен в наказателното меле при едно меле и реализира с удар по земя. В 34-ата минута Божидар Иванов изравни, а гостите стигнаха до пълен обрат с втори гол от дузпа, реализираха от Петър Казаков. Тодор Николов събори Божидар Иванов в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка.

След почивката варненци имаха своите възможности да стигнат до равенството. В 64-ата минута Танел Мусин засече с глава центриране от корнер, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. Десет минути по-късно Ивайло Русев бе съборен в полето на Чавдар, но реферът подмина ситуацията и предизвика гнева на домакините. Минута преди края Русев стреля от въздуха, но стражът на тима от Етрополе изби в корнер и запази преднината на своите.

Отборът на Спартак бе воден от треньорския тандем Румен Димов и Златин Михайлов.

След загубата Спартак остава на 14-то място с 16 точки, а в следващия кръг гостува на третия ЦСКА.

Спартак 1918 - Чавдар (Етрополе) 1:2

Голмайстори: 1:0 Даниел Димитров (11); 1:1 Божидар Иванов (34); 1:2 Петър Казаков (41 – дуз.)

Спартак 1918: Константин Хавалес, Тодор Николов, Георги Щерев, Андрей Николаев, Танел Мусин, Симеон Николов, Станислав Ерменков, Синан Мехмед (64 - Ивън Ганев),
Димитър Балчев (57 - Ивайло Пейчев), Ивайло Русев, Даниел Димитров

Чавдар (Етрополе): Димитър Пантев, Васил Митърнев, Васил Бистрев, Симон Николов, Никола Петров, Йордан Йорданов, Любослав Младенов (90 – Стефан Тодоров), Хидает Хидаетов, Божидар Иванов, Петър Казаков, Николай Маринов (64 - Салим Салимов)