Гонзо изгледа победата на старшата в Елитната група

Моряците наказаха Чавдар (Етрополе) с 3:1

Юношите на Черно море победиха тима на Чавдар Етрополе в среща от 23-ия кръг на Елитната група до 19 г. Моряците удариха гостите с 3:1 на терена под Аспауховия мост. Срещата бе наблюдавана от целия спортно-технически щаб на представителния тим, начели с Георги Иванов.

Още от първия съдийски сигнал наложиха превес и в 8-ата минута след отлично изпълнен от Карен Мадоян ъглов удар с глава Сами Миланов откри резултата. Само 14 минути по-късно Петко Цанков удвои след асистенция на Мартин Костадинов. "Моряците" изпуснаха още няколко чисти положения до почивката.

В началото на второто полувреме след съмнително положение и засада гостите върнаха 1 попадение. Логиката обаче възтържествува и се стигна до убедителното 3:1 след гол на Николай Иванов.

Варненци държат 4-то място в Елитната група до 19 г. В следващия кръг те „гостуват” на стадион „Локомотив” в морската столица за варненско дерби със Спартак 1918. Мачът е в неделя от 15 ч.

Съставът на Черно море: Ставрев, Дошков (15 – Кръстев), Петров, Миланов, Неделчев (74 – Цонев), Йовчев, Н. Иванов, Цанков, Костадинов, Пешков (84 – Стойков), Мадоян (72 – В. Иванов).