Черно море удари Векта в Пловдив

Моряците на Тодор Каменов биха с 2:0

Отборът на Черно море успя да победи като гост тима на Векта (Пд), в мач от 26-ия кръг на Елитната група до 17 г. Моряците на Тодор Каменов спечелиха срещата с 2:0. И двата гола паднаха през първата част, а техни автори станаха Стефан Иванов и Стоян Илиев.

На перфектния терен в Пловдив, варненци започнаха силно мача и още до средата на първата част създадоха няколко чисти положения за гол, но не успяха да ги реализират,
Второто полувреме започна с натиск на гостите и след няколко добри атаки моряците усяха да реализират. В 50-ата минута Стефан Иванов центрира в наказателното поле, а топката падна в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. 10 минути по-късно Емил Илиев центрира от корнер, а Стоян Илиев засече топката с глава пред стража на домакините за 2:0.

"Доволен съм от представянето. Добре играхме. През първата част изпуснахме 3-4 положения. А в началото на второто полувреме преди гола също имахме ситуации. Попадението на Стефан Иванов стана малко случайно. Иначе имахме хубави атаки и създадохме доста чисти положения", коментира пред Varnautre.bg Тодор Каменов.

След победата варненци вече имат 50 точки в актива си и държат 5-ото място. В следващия кръг Черно море е домакин на ЦСКА, като срещата е в събота (10 май) под моста.

Съставът на Черно море: Валери Вълев, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Давид Дараджански, Стефан Иванов, Милен Николов (41 - Костадин Георгиев), Тони Атанасов, Красимир Крумов, Емил Илиев (77 - Слави Георгиев), Станчо Димитров (70 - Ивайло Петков), Даниел Димитров (75 - Кристиян Петков)