Волейболистките на Спартак спечелиха шампионската титла

19-06-2014, 16:57

Личен архив

varnautre.bg

За най-добър блокировач бе избрана Никол Николова

Волейболистките на Спартак (Варна) до 13 години спечелиха държавното първенство. Финалните мачове от Топ 6 се проведоха в НСБ „Спортпалас” край Варна при отлични условия. Възпитаничките на Ставри Димитров постигнаха пет победи срещу петте си съперника и закономерно вдигнаха купата.

Варненки надиграха с по 2:1 гейма ЦСКА (София), Добруджа (Добрич) и Казанлък Волей и с по 2:0 Враца и Арда (Кърджали). В крайното класиране на втора позиция останаха момичетата на Добруджа, а трети Арда. Четвърти се наредиха Казанлък Волей, а пети и шести Враца и ЦСКА.

Шампионките взеха и една индивидуална награда, като Никол Николова бе избрана за най-добър блокировач на турнира.