Сашо Станков респектиран от Ботев Пд

Вратар разтрогна с Черно море

Юноша подписа с Черно море

"Моряците" отстъпиха на Ботев Пд под тепетата с 1:2

Отборът на Черно море записа първа загуба от началото на сезона в "А" група. След като "моряците" постигнаха 1:1 с Берое в Стара Загора и 0:0 с Лудогорец на "Тича", днес варненци отстъпиха 1:2 и с тима на Ботев Пд. Томас Иршак даде преднина на домакините в 18-ата минута, а Стенио дос Сантос изравни в 44-ата. В 84-ата пък влезлия като резерва Юнес Хамза донесе успеха за пловдивчани. Срещата се игра под тепетата пред празни трибуни, като единствените зрители (50-60) на стадиона бяха в ложите на базата в Коматево. Варненци определено могат да съжаляват, че си тръгнаха без точка от Пловдив, тъй като създадоха повече опасности пред вратата на домакините.

Наставникът на Черно море Сашо Станков започна с Георги Китанов на вратата, а пред него в центъра на защитата си партнираха Кирил Котев и Слави Сталев. Като десен бек игра Сашо Александров, а Мишо Венков бе на обичайната си позиция като ляв бек. Пред отбраната като опорни полузащитници действаха Стенио дос Сантос и Тодор Паланков. По десния фланг нападаше Иван Коконов, по левия Симеон Райков, а зад изнесения напред Миро Манолов бе Георги Божилов.

Двата отбора започнаха мача в добро темпо с опити за атаки към двете врати. След близо четвърт час игра мачът бе равностоен, без сериозни опасности за двамата вратари. В 15-ата минута Черно море създаде първата по-сериозна атака в срещата. Иван Коконов намери Симеон Райков, който продължи към Мирослав Манолов, то обаче от добра позиция стреля неточно. Малко след това Иван Коконов проби мощно, стигна до границите на наказателното поле, стреля добре, но стражът на домакините успя да спаси. В 18-ата минута Томас Иршак получи прекрасен пас след центъра, нахлу в наказателното поле и озовал се сам срещу вратаря Георги Китанов реализира за 1:0. В 27-ата минута Иван Цветков успяха да вкара топката в мрежата на Китанов за втори път. Реферът обаче отмени попадението, защото малко преди това Цветелин Чунчуков е вдигнал високо крака си в тази ситуация.

Последваха силни минути за Черно море. В 31-вата минута Коконов бе изпреварен от Пламен Николов след едно центриране успоредно на голлинията, а малко след това удар на Симеон Райков от пряк свободен удар от около 30 метра бе спасен от Михаил Иванов. 42-ата минута Мишо Венков стреля опасно с глава, но вратарят на Ботев изби, след като се разтегна максимално. Само две минути по-късно Стенио дос Сантос успя да изравни след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините - 1:1.

Второто полувреме започна с домакински натиск на Ботев, който обаче не се увенча с успех. На два пъти Иван Цветков и веднъж бившият "моряк" Росен Колев не успяха да завършат добри атаки. В 62-ата минута Стенио дос Сантос се възползва от грешка на Йордан Христов, 26-годишният футболист на Черно море стреля от далечно разстояние, но топката мина встрани от вратата. В 80-ата минута Миро Манолов проби отдясно в наказателното поле и от малък ъгъл стреля но стражът на домакините изби. При последвалия корнер влезлият като резерва Живко Атанасов стреля с глава от корнер, но в аут. В 84-ата минута Юнес Хамза получи прекрасен пас в чешка уличка от страна на Томаш Иршак и реализира за крайното 2:1.  В самия край Бакари получи жълт картон за удар без топка срещу Йордан Христов.